WWW.TARNOW.NET.PL ®

Powered by

Lesmo & Parabolica 1

Lesmo to zdradliwe miejsca, w których łatwo o przegrzanie opon. Pokonaj je szybko przed wejściem w Parabolica 1

Zakręty R180

Sekwencja dwóch zakrętów R180 po prostej startowej przetestuje twoje umiejętności

Parabolica 2

Mocne dohamowanie i ekspresowe wyjście długim łukiem na prostą startową

Lokalizacja kamer

GPS:

Szerokość geograficzna: 50.007737

Długość geograficzna: 20.949214

SPEED RACE TARNÓW

Tor SPEED RACE TARNÓW mieści się w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych. Jest jednym z największych krytych torów w naszym kraju o nawierzchni asfaltowej, z najdłuższą prostą na hali w Polsce - 85 m. Obecny układ toru jest szybki, a zarazem bardzo bezpieczny. 
Stanowi nie lada wyzwanie dla pasjonatów sportu kartingowego, zarówno pod względem umiejętności jak i kondycji fizycznej. Długie szybkie proste, jak i szykany oraz zakręty umożliwiają wyprzedzanie, co z kolei sprawia, że zawody na tarnowskim obiekcie należą do widowiskowych i emocjonujących. 

Kluczem do dobrego wyniku jest odpowiednie wyhamowanie pojazdu kartingowego po szybkich odcinkach, dlatego już pierwsze dwa zakręty R180 po prostej startowej są doskonałą okazją dla kierowców do zaprezentowania swych umiejętności. Zbyt wczesne lub późne wciśnięcie pedału hamulca może oznaczać stratę czasową lub kilku pozycji kosztem rywali. 
Kolejne zakręty nr 3 i 4 tzw. Lesmo są zdradliwym miejscem, w którym łatwo można przegrzać opony, ale trzeba szybko pokonać szczególnie Lesmo 2, aby mieć dobrą prędkość przed Parabolica 1 i długą prostą z trzema szykanami oraz łagodnym niezwykle szybkim zakrętem nr 6. 
Ostatnim decydującym momentem jest sekwencja zakrętów 7 i 8, które wymagają płynnego dohamowania i jak najszybszego wyjścia oraz zakręt Parabolica 2, z którego długim łukiem wjeżdżamy na prostą startową. 

Tor SPEED RACE Tarnów, to jeden z najstarszych i najbardziej popularnych obiektów w Polsce. To wyjątkowe miejsce, które skupia szerokie grono fascynatów sportu motorowego - ludzi, których prawdziwą pasją jest karting!